Profik között…

//Profik között…

2017. november 18-án a BOK Csarnokban (SYMA Rendezvényközpont), a TEK rendezésében került lebonyolításra a Budo – és Küzdősport Gála, melynek keretében a belügyi és rendvédelmi szervek küzdősportolói versengtek a bajnoki cím megszerzéséért.
A motiváció adott: Igazi gála hangulattal betöltött helyszín valamint a sportágak hazai legendái a meghívottak között. Ráadásképp ebben az évben Alexey Ignasovot köszöntötték a verseny díszvendégeként!

A sportolók többféle szakágban mérhették össze tudásukat:

• 1. BM pontszerző WAKO K1 amatőr Full-contact verseny,
• 2. BM pontszerző WKF Karate Kata és Kumite verseny,
• 3.a BM pontszerző Knock down Kyokushin Karate Kata és Kumite verseny,
• 3.b meghívásos Kyokushin Karate Kata és Kumite verseny (nem pontszerző),
• 4.a meghívásos Gi Grappling földharc verseny (nem pontszerző),
• 4.b meghívásos Combat Grappling földharc verseny (nem pontszerző)
• 4.c meghívásos NoGi-Cage Grappling földharc verseny (nem pontszerző).
• 5. meghívásos Judo verseny (nem pontszerző)

A versenyen a belügyi sportolók legjobbjai vettek részt, köztük sok „ismerős arc” – régi diákjaink! Profik között – profi módon harcoltak (szó szerint) a Szegedi Rendészeti Szakgimnázium diákjai! Négy főre zsugorodott csapatunk tagjai úgy gondolták, inkább kevés oroszlánként, mint sok nyúlként veszik fel a harcot! Ez a hozzáállás meg is hozta gyümölcsét, hiszen mind a négyen érmet szereztek! Vérrel és verejtékkel küzdöttek, mivel 3-4 küzdelem árán állhattak föl a dobogóra, a következő helyezésekkel:

I. Tasi Balázs – 80 kg Kyokushin Karate
II. Apró Balázs – 80 kg Kyokushin Karate
II. Mészáros Csaba – 100 kg Judo
III. Krizsán Zsanett – 70 kg Gi Grappling

Az összetett verseny eredményét a későbbiekben tudjuk meg, de az már biztos, hogy négy ponttal gyűjtöttünk kevesebbet az előző évhez képest – amikor is jóval nagyobb létszámú csapatunk volt. Ez az eredményes verseny pedig megerősítette, hogy a BM pontszerző bajnokságban az első tíz között végezzünk. Szép volt Zsanett, szép volt Fiúk, gratulálunk!