Lő- és terepfutó Bajnokság 2019

Kucseráné Juhász Krisztina

Iskolánk az idei kikeletet is a – több évtizedes hagyománnyal rendelkező – BM Tanintézeti Lő és terepfutó Bajnokság megrendezésével köszöntötte 2019. április 12-én. Nagy örömmel szolgált intézményünk számára, hogy a verseny keretén belül immár másodszorra kerülhetett sor a II. Középiskolai Terepfutó Bajnokságra is, melyről tavalyi összefoglalómban azt írtam, hogy „szárnyait bontogató” kezdeményezés. Immár büszkén leszögezhetjük, hogy a „sasfiókák” kibontották szárnyaikat, hiszen idén a dél – alföldi régióból már 8 középiskola nevezett versenyzőket és rótta a köröket a Gumis – tó körül, ami hárommal több részt vevő oktatási intézmény a tavalyi bajnokságot tekintve.  Fontos eredmény ez, hiszen ezen bajnokság egyik célja továbbra is motivációt biztosítani a pályaválasztás előtt álló középiskolások számára, akik közül bizton állíthatom sokan szívesen kipróbálták volna a lövészetet is. Az esélyük meg is van erre, amennyiben iskolánkat választják továbbtanulásuk céljaként.

A Belügyminisztérium tanintézetei közül a négy Rendészeti Szakgimnáziumon túl a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar és a Büntetés-végrehajtási Szervezet Oktatási TRK versenyzői is megküzdöttek a tereppel és sok -sok tárat „ürítettek ki” a lövészeten.  Egy éve a borús idő napsütésre és madarak dalolásába váltott, idén ez nem így történt, de a versenyzőknek ez nem szegte kedvét és a borult, szeles, nyirkos időben is megpróbáltak a lehető legjobban helyt állni. Fontosnak tartom kiemelni, hogy a versenyen senki sem sérült meg, amely a szürke időjárást nem tekintve, nagy áldás az égiektől. Hálásak vagyunk a jószerencséért, gratulálunk minden helyezettnek és részt vevőnek, köszönjük a részvételt és külön köszönetet mondunk a felkészítő tanároknak és szervezőknek a munkájukért!

Az alábbiakban a bajnokság eredményei láthatók:

Lőbajnokság eredményei:

Egyéni eredmények – Lőbajnokság

Egyéni férfi:

  1. Kadosa Erik NKE
  2. Kelemen Dévald János MRSZG
  3. Gyuris Amadé ARSZG
  4. Varga Dusán KRSZG
  5. Perjési Gergely KRSZG
  6. Somogyi Márk MRSZG

Egyéni női:

  1. Bakos Anett SZRSZG
  2. Hajas Laura Kinga MRSZG
  3. Garami Hanna ARSZG
  4. Csiszár Barbara SZRSZG
  5. Kiss Barbara Erika NKE
  6. Kiss Hajnalka SZRSZG

Csapat eredmények – Lőbajnokság

Férfi csapat

  1. Adyligeti RSZG
  2. Körmendi RSZG
  3. BV
  4. Szegedi RSZG
  5. Miskolci RSZG
  6. NKE

Női csapat

  1. Körmendi RSZG
  2. NKE
  3. Adyligeti RSZG
  4. Szegedi RSZG
  5. Miskolci RSZG
  6. BV

Összetett eredmény – Lőbajnokság

  1. Körmendi RSZG
  2. Adyligeti RSZG
  3. Miskolci RSZG
  4. NKE
  5. Szegedi RSZG
  6. BV

BM Terepfutó Bajnokság eredményei:

Egyéni eredmények – BM Terepfutó Bajnokság

Egyéni férfi:

  1. Bíber Dávid ARSZG
  2. Szatmári Mátyás MRSZG
  3. Csorvási Csaba ARSZG
  4. Kiss Richárd MRSZG
  5. Kereszti Bendegúz KRSZG
  6. Orsó Attila MRSZG

Egyéni női:

  1. André Antónia MRSZG
  2. Benczik Rita KRSZG
  3. Szűcs Réka MRSZG
  4. Horváth Szabina MRSZG
  5. Czirok Mónika Rebeka SZRSZG
  6. Mészáros Vivien Fanni ARSZG

Csapat eredmények – BM Terepfutó Bajnokság

Férfi csapat

  1. MRSZG
  2. ARSZG
  3. KRSZG
  4. SZRSZG
  5. NKE

Női csapat

  1. MRSZG
  2. ARSZG
  3. KRSZG
  4. SZRSZG
  5. NKE
  6. BV

Összetett eredmény – BM Terepfutó Bajnokság

  1. MRSZG
  2. ARSZG
  3. KRSZG
  4. SZRSZG
  5. NKE
  6. BV

Középiskolai Terepfutó Bajnokság eredményei:

Egyéni eredmények – Középiskolai Terepfutó Bajnokság

Egyéni férfi:

  1. Kovács Tamás – Mezőtúri Református Kollégium, Gimnázium, Szakgimnázium, Általános Iskola és Óvoda
  2. Csorba Alex – Constantinum Katolikus Óvóda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium, Kollégium
  3. Süli-Csontos László – Kiskunhalasi SZC Dékáni Árpád Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
  4. Bíró Patrik – Mezőtúri Református Kollégium, Gimnázium, Szakgimnázium, Általános Iskola és Óvoda
  5. Tóth Endre Márk – Constantinum Katolikus Óvóda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium, Kollégium
  6. Kovács Henrik – Bajai Bereczki Máté Szakközépiskola

Egyéni női:

  1. Vágán Nikoletta – Mezőtúri Református Kollégium, Gimnázium, Szakgimnázium, Általános Iskola és Óvoda
  2. Juhász Vanda Rebeka – Mezőtúri Református Kollégium, Gimnázium, Szakgimnázium, Általános Iskola és Óvoda
  3. Izsold Barbara Krisztina – Mezőtúri Református Kollégium, Gimnázium, Szakgimnázium, Általános Iskola és Óvoda
  4. Kerek Angéla Fruzsina – Mezőtúri Református Kollégium, Gimnázium, Szakgimnázium, Általános Iskola és Óvoda
  5. Magyar Viktória – SZSZC Csonka János Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
  6. Nagy Violetta Milla – Szegedi Baptista Középiskola

Csapat eredmények – Középiskolai Terepfutó Bajnokság

Férfi csapat:

  1. Mezőtúri Református Kollégium, Gimnázium, Szakgimnázium, Általános Iskola és Óvoda
  2. Constantinum Katolikus Óvóda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium, Kollégium
  3. SZSZC Csonka János Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
  4. Bajai Bereczki Máté Szakközépiskola
  5. Kiskunhalasi SZC Dékáni Árpád Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
  6. SZSZC Móravárosi Szakgimnáziuma (őrök)

Női csapat:

  1. Mezőtúri Református Kollégium, Gimnázium, Szakgimnázium, Általános Iskola és Óvoda
  2. SZSZC Csonka János Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
  3. Kiskunhalasi SZC Dékáni Árpád Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
  4. Bajai Bereczki Máté Szakközépiskola
  5. SZSZC Móravárosi Szakgimnáziuma
  6. Szegedi Baptista Középiskola

Összetett eredmény – Középiskolai Terepfutó Bajnokság

  1. Mezőtúri Református Kollégium, Gimnázium, Szakgimnázium, Általános Iskola és Óvoda
  2. SZSZC Csonka János Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
  3. Kiskunhalasi SZC Dékáni Árpád Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
  4. Bajai Bereczki Máté Szakközépiskola
  5. Szegedi Baptista Középiskola
  6. Constantinum Katolikus Óvóda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium, Kollégium
  7. SZSZC Móravárosi Szakgimnáziuma (őrök)
  8. SZSZC Móravárosi Szakgimnáziuma
  9. Kozma Ferenc Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium